Aicina uz iniciatīvas “Pasaule visiem” atklāšanas pasākumu

19.09.2016.  

Pēdējo piecu gadu laikā Latvijā būtiski audzis personu ar invaliditāti skaits – patlaban tādu ir jau 168 000, tajā skaitā nepilni 8000 bērnu. Lai bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām būtu nodrošināta pilnvērtīga iekļaušanās sabiedrībā, ceturtdien, 22. septembrī, Latvijā tiks uzsākta iniciatīvu “Pasaule visiem” ar mērķi ir līdz 2019. gada 1. septembrim ieviest iekļaujošās izglītības pamatprincipus vismaz 15 skolās visā Latvijā.

Iniciatīva “Pasaule visiem” paredz nodrošināt vides pieejamību izglītības iestādēs, kurās praktizē iekļaujošās izglītības principus; veicināt licencēto iekļaujošo mācību programmu pielietošanu skolās, kā arī sagatavot sabiedrību cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas procesiem.

Mediju pārstāvji tiek aicināti uz iniciatīvas “Pasaule visiem” atklāšanas pasākumu ceturtdien, 22. septembrī, uz okeāna katamarāna “Lover” klāja. Pasākuma ietvaros tiks sniegta plašāka informācija par iniciatīvu “Pasaule visiem”, būs iespēja izbraukt ar katamarānu līdz Daugavas iztekai jūrā, iepazīstot ierīces, kuras ļauj piedalīties burāšanā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī satikt jauniešus, kuriem invaliditāte nav liegusi attīstīt savas spējas un talantus.

Izbraukšana no jahtkluba “Andrejosta” ceturtdien, 22. septembrī, plkst. 12:00. Ierašanās no plkst. 11:30.

“Ikviens no mums ir atbildīgs par jaunas, atvērtas un patiesi demokrātiskas sabiedrības veidošanu. Viens no priekšnosacījumiem ir iekļaujoša izglītība un vides pieejamība,” uzsver iniciatīvas autore, biedrības “Es Redzu” valdes locekle Aivija Bārda.

Pasākumā aicināti piedalīties pārstāvji no Labklājības un Satiksmes ministrijām, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, ASV vēstniecības Latvijā, Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, u.c.

Plašāka informācija un pieteikšanās: biedrības “Es Redzu” valdes locekle Aivija Bārda, mob.tālr. +371 26482718.

Par iniciatīvu “Pasaule visiem”

Iniciatīvu “Pasaule visiem” īsteno biedrība “Es Redzu”, kuras darbība saistīta ar neredzīgo bērnu un jauniešu integrāciju sabiedrībā, un neredzīgo sporta klubs “Elpa”, kurš nodarbojas ar neredzīgo sporta attīstību, sekmējot redzes invalīdu iesaistīšanos sporta pasākumos, viņu rehabilitāciju un integrāciju sabiedrībā, tādējādi palīdzot atgriezties pilnvērtīgā sabiedriskajā dzīvē.

Viens no šo organizāciju pamatuzdevumiem ir meklēt veidus kā neredzīgajiem cilvēkiem un sabiedrībai parādīt, cik plašas ir neredzīgo cilvēku iespējas un kāds varētu būt viņu devums sabiedrībai. Starptautiskā līmenī tiek pētīta citu valstu pieredze gan neredzīgo bērnu un jauniešu integrācijai skolās un sabiedrībā, gan jauniešu ar īpašām vajadzībām iespējas īstenot savus sapņus, tādējādi savu ikdienu padarot maksimāli pilnvērtīgāku.

Iniciatīvu atbalsta Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, Palīdzēsim.lv, Starptautiskā arhitektu savienība, EUROCITIES.

Par katamarānu “Lover”

Katamarāna “Lover” komanda Ulda Mežuļa vadībā jau 2011., 2014. un 2016. gadā piedalījusies starptautiskā labdarības misijā “Dvēseles buras” ar mērķi attīstīt iekļaujošas sabiedrības starptautisko sadarbību. Ekspedīcijas komandā kopā ar burātājiem no Latvijas bija arī cilvēki ar īpašām vajadzībām no Latvijas, Krievijas un citām pasaules valstīm, un trīs ekspedīciju laikā misijas dalībnieki viesojušies Vidusjūrā, Andamanu jūrā, Baltijas, Karību jūras reģiona ziemeļos, Azovas jūrā, Melnajā jūrā, Baikāla un Sevana ezeros, kā arī veikuši pārbraucienu no Pēterburgas līdz Parīzei.

“Lover” kapteinis uzņēmējs Uldus Mežulis stāsta, ka katrā no valstīm notikušas tikšanās ar cilvēkiem ar invaliditāti un viņu atbalstītājiem, tā popularizējot ideju, ka cilvēkiem ar redzes vai kustību invaliditāti, vai citām īpašām vajadzībām ir līdzvērtīgas iespējas piedalīties un izpaust savus talantus ļoti daudzās dzīves jomās.

  851x315_ER