„Es redzu” aktīvisti gatavo iekļaujošos tūrisma pārgājienus Amatas novadā

19.07.2017.  

Pēc starptautiskās iekļaujošās jauniešu nometnes „Pasaule visiem Latvijā neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrības „Es redzu” aktīvisti izstrādā tūrisma pārgājienu maršrutus Amatas novada teritorijā. Tie ir domāti vājredzīgajiem un neredzīgajiem jauniešiem un viņu redzīgajiem vienaudžiem. Šonedēļ tiks izmēģināts kājienieku maršruts, tiek gatavots arī maršruts ar laivām pa Gauju.

Kad divi nometnes „Pasaule visiem Latvijā”, kas jūnijā nogalē norisinājās Amatas novadā, dalībnieki septiņpadsmitgadīgais neredzīgais jūrmalnieks Georgs Tadejs Bārda un viņa deviņpadsmitgadīgais redzīgais draugs Kārlis Grāvis nolēma izstrādāt iekļāujošos tūrisma maršrutus pa novada takām un ūdens ceļiem, viņi ieradās Amatas novada tūrisma informācijas centrā, kur saņema profecionālu konsultāciju un tika nodrošonāti ar novada kartēm. Viņu izstrādātais vienas dienas 15 kilometru kājienieku maršruts, kur ir ne tikai ko redzēt ar acīm, bet varēs arī aptaustīt ar rokām, tiks izmeģināts 20.-21. jūlijā. Otrais vienas dienas pārgājiens norisināsies ar laivām pa Gauju. Maršrutu izstrādes noslēdzošajā posmā tiks piesaistīti  „Es redzu” profesionālie eksperti. Iekļāujošo tūrisma  maršrutu prezentācija Amatas novada pašvaldībai ir paredzēta augustā.

Tūrisma pārgājienu elementi ietilpa „Es redzu” iekļaujošo sporta nometņu programmās, kas tika uzsāktas 2015. gadā Īvandē pie Kuldīgas un tika turpinātas 2017. gada martā un jūnijā Amatas novadā. To dalībnieki turpina trenēties Galerijas Centrs Sporta klubā, kur atstrādā iekļaujošo sporta veidu metodikas elementus. Nākamā „Es redzu” iekļaujošā jauniešu sporta nometne Amatas novadā notiks šī gada oktobrī.