Īpašais bērns Katrīna Ziemassvētkos sagaida jaunu draugu

02.01.2017.  

Astoņgadīgā rīdziniece Katrīna jau kopš pirmajiem dzīves gadiem pārvietojas ratiņkrēslā. Ikdienā viņai ir nepieciešama palīdzība, bieži vien ar nelieliem un vienkāršiem uzdevumiem, ar kuriem negribas apgrūtināt ģimeni. Šajos Ziemassvētkos viņas mājās ieradās jauns draugs – melnais retrīvera kucēns Grēta, kas turpmāk palīdzēs Katrīnai ikdienas gaitās. Viņš ir draudzīgs, sabiedrisks un pacietīgs, tātad – īpaši piemērots atvērtajai un zinātkārajai Katrīnai.

Šis kucēns nebūs vienīgais. Cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas biedrība „Es redzu” kopā ar BlueOrange Charity  labdarības fondu ir uzsākusi projektu “Draugs īpašam bērnam”, kura ietvaros Latvijas bērniem ar īpašām vajadzībām par saziedoto naudu tiks dāvināti kucēni, kuri pieaugot tiks sagatavoti par suņiem pavadoņiem. Kucēnus, kuri jau kopš mazām dienām ir parādījuši konkrētajam bērnam piemērotas rakstura īpašības, palīdzēs atrast „Es Redzu” piesaistītie eksperti.

Katrīnas mamma Jana Krūmiņa izsaka pateicību visiem ziedotājiem, jo šobrīd ģimene visus līdzekļus velta Katrīnas veselības stabilizēšanai un nevar apmaksāt  šāda suņa iegādi un ārstnieciskās kinoloģijas speciālistu pakalpojumus. Ģimene rēķinās ar suņa apmācībām divu gadu garumā, kas varēs notikt, pateicoties ziedotāju piešķirtajiem līdzekļiem. „Mūsu ģimenē tas ir pirmais dzīvnieks, bet, redzot Katrīnas un viņas divu māsu prieku, jau tagad var teikt, ka lēmums bija pareizs. Katrīna bija lepna, ka viņai ir suns, kas palīdzēs ikdienas rūpēs, atraisīs viņas spējas un kļūs par īstu draugu.”

Biedrības “Es Redzu” valdes priekšsēdētāja Aivija Bārda paskaidro, ka petterapija jeb ārstnieciskā kinoloģija ir ļoti nozīmīga bērnu ar īpašām vajadzībām attīstībā, palīdz pārvarēt sociālo atstumtību, ceļ pašvērtību, mazina neirozes un stiprina psiholoģisko noturību. „Katrīnas gadījumā suns-pavadonis palīdzēs sadzīvē pārvarēt kustību ierobežojumus, atnest vajadzīgos priekšmetus, ieslēgt gaismu un vēlāk arī pavadīt ikdienas gaitās. Ir īpaši svarīgi, ka kucēns augs reizē ar meiteni un vajadzīgā pavadoņa apmācību profesionāli kinologi veiks kopā ar Katrīnu. Kaut Latvijā petterapija ir jauna iniciatīva, citur pasaulē tā tiek īstenota jau labu laiku.”

„Es Redzu” vadītāja izsaka pateicību sadarbības partneriem no SIA Beaphar Latvija, veterinārās klīnikas “Mazo brāļu hospitālis”, Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidentei Vijai Klučniecei un galvenajam atbalstītājam – BlueOrange Charity labdarības fondam. Līdz 2017. gada beigām  tiek plānoti līdzīgi dāvinājumi citiem Latvijas bērniem ar īpašām vajadzībām.