Ziema Rīgā. Praktisku ideju laboratorija ar izaicinājumiem

18.02.2017.  

„Ziema Rīgā” ir ikdienas nometne četru nedēļu garumā. Tās mērķis ir atklāt neierastas kultūras un sporta iespējas Rīgā cilvēkiem ar redzes grūtībām un kustību traucējumiem. Mēs saucam par „ikdienas nometni”, jo vēlamies radīt draudzīgu, pieņemošu un integrējošu sajūtu ikdienas dzīvē – līdzīgi tam, kā šāda sajūta parasti rodas diennakts nometnēs.

No 15. februāra līdz 12. martam biedrība ‘’Es Redzu’’ meklēs sadarbības iespējas un koordinēs aktivitātes un izaicinājumus neredzīgajiem un vājredzīgajiem dalībniekiem, kā arī viņu draugiem. Mums ir svarīgi atrast interesantas aktivitātes un kopā būšanas iespējas Rīgā un tās apkaimē. Kopā arī iepazīsim jauno projektu „Draugs īpašam bērnam” un pieradināsim rīdziniekus pie suņa-pavadoņa klātbūtnes.

Projekta pirmās nedēļas laikā notiek:

  • meistardarbnīca kafejnīcā „Buberts” Dzirnavu ielā 15 trešdien, 15. februārī plkst. 19.00,
  • ekskursija Latvijas Mākslas akadēmijā ceturtdien, 16. februārī plkst. 15.00,
  • Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāla apmeklējums piektdienas, 17. februāra vakarā.

Projekta pamatmērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti patstāvību un iesaisti sabiedriskajā dzīvē. To darīsim, apmeklējot un izjūtot dažādu muzeju vides pieejamību, dodoties uz kino un teātriem gan baudīt izrādes, gan lai satiktos ar aktieriem mēģinājumos. Mēs kopā piedalīsimies deju nodarbībās, slidosim ledushallēs un brauksim no kalna ar slēpēm. Biedrības „Piedzīvojuma Gars” treneri intervēs nometnes dalībniekus, lai atklātu viņu būtiskākās vajadzības, tā veidojot individuālu pieeju. Projekta otrs mērķis ir atrast jaunus draugus – gan jauniešus, gan pieaugušos –, kas vēlas izpētīt Rīgas pieejamību, skatoties ar cilvēka ar invaliditāti acīm. Vai mēs spējam iedomāties, kā mūsu ierasto vidi izjūt un izdzīvo cilvēks ar redzes vai kustību ierobežojumiem? Vai esam atbrīvojušies no stereotipiem par cilvēkiem ar invaliditāti un vai spējam ne vien palīdzēt, bet arī – kas reizēm vēl svarīgāk – uzticēties cilvēka paša zināšanām par savām spējām un iespējām?

Šī ir ilgstoša sadarbības projekta daļa. Pavasarī skolēnu brīvlaikā notiks piecu dienu lokāla nometne, bet vasarā rīkosim starptautisku desmit dienu nometni. Vasaras nometnē mēs ne tikai iepazīsim ārzemju draugus, bet arī dalīsimies labajās praksēs, neveiksmēs un tajā, kā reāli tikt galā ar lieliem un maziem izaicinājumiem, dzīvojot pasaulē, kurā parasti redze tiek pieņemta kā pašsaprotama. Arī ikdienas nometnēm būs līdzīga ievirze – tās parādīs, ka aktivitāte, darbīgums un draudzība ir iespējama un nepieciešama ikdienā, un palīdzēs sniegt šādu ikdienu mazāk aizsargātajai sabiedrības daļai.

Piesakies atbalstam kā asistents un mentors, rakstot uz atis.kengis@gmail.com

Projekts tiek realizēts ar labdarības fonda BlueOrange Charity atbalstu.

Finansiāls atbalsts – liels vai mazs – mums palīdzēs realizēt šīs īpašās ieceres. Rekvizīti ziedojumam:

Nodibinājums “BlueOrange Charity”

reģistrācijas numurs 50008218201

Banka: BALTIKUMS BANK AS

SWIFT: CBBRLV22XXX

Konta Nr. LV59CBBR1123215500010

Ar norādi – Projektam ES REDZU